آخرین ارسالها

صفحه: [1] 2 3 ... 10
1
مسائل عمومی فروم / تست مخازن و دیگ های بخار
« آخرين ارسال توسط mahsaseo مه 20, 2018, 12:28:16 pm »
بازرسی حین ساخت - روش تست مخازن تحت فشار :هدف از انجام آزمایش ، تست دیگ بخار ، بازرسی دیگ بخار ، تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار و دیگر تست های متداول این است که قبل از راه اندازی، تمام اجزا و سیستم ها در شرایط رضایت بخش و ایمن باشند. تنظیمات اولیه و تنظیم تجهیزات در این مرحله نیز باید همزمان انجام شود تا عملکرد آنها سنجیده شود.
قبل از انجام هر روش تست مخازن تحت فشار ، پیمانکار باید اطمینان حاصل کند که نصب با تمام الزامات قانونی و مقررات مربوطه مطابقت دارد. کارهای متخصص دیگ بخار و مخازن تحت فشار نیز باید با تمام الزامات قانونی ایمنی سایت که در حال حاضر در حال اعمال است، مطابقت داشته باشد:

    دستورالعمل بویلرها و روش های تست مخازن تحت فشار و قوانین تابعه آن
    دستورالعمل آتش نشانی و قوانین زیرمجموعه آن
    دستورالعمل کالاهای خطرناک و قوانین تابعه آن
    دستورالعمل ایمنی گاز و قوانین تابعه آن
    دستورالعمل کنترل آلودگی هوا، کلاهک و قوانین تابعه آن
    دستورالعمل برق و قوانین فرعی آن
    آخرین مقررات مربوط به قوانین برق (سیم کشی)


هدف از تست های عملکرد دیگ بخار و روش تست مخارن تحت فشار نشان این است که تجهیزات / نصب و راه اندازی مطابق با مشخصه عمومی / خاص مشخصات است و آزمایش اجزاء فردی به آزمایش سیستم های مختلف در نصب انجام شود.
تست های خاص مورد نیاز مانند تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار ، تست هیدرواستاتیک دیگ بخار و نظم تست ها بسته به نوع و اندازه سیستم ها، تعداد سیستم ها، دنباله ای از ساخت و ساز، رابطه با سایر تاسیسات، ارتباط با عناصر ساختمان و سایر شرایط خاص متفاوت خواهد بود.
هرگونه نقص عملکردی که در طی تست دیگ بخار و تست مخازن تحت فشار و تست دیگ آبگرم نشان داده شود باید برای تعیین علت و اینکه آیا آنها بخشی از تعهدات قراردادی هستند ارزیابی ی شود. پس از اتمام اقدامات اصلاحی لازم، باید آزمونها را تکرار کند.اگر هر آزمون به دلیل شرایطی که فراتر از کنترل قراردادی است تکمیل نمیشود، باید به درستی مستند شده و به PEME / PBSE گزارش شود و پس از رسیدن به یک محیط تست مناسب ادامه دهد.
تست ها و بازرسی ها ی مخازن در طول ساخت و ساز

آزمایش های خاص بر روی سیستم های مختلف نصب و راه اندازی در طول ساخت و ساز دیگ ها و مخازن تحت فشار انجام خواهد شد تا از مناسب بودن آنها در شرایط طراحی اطمینان حاصل شود . گواهی سلامت دیگ بخار و گواهی سلامت مخازن تحت فشار همراه با گواهی های هر آزمون صادر می شود.

    بازرسی تجهیزات کارخانه تولیدی
    مقررات مربوطه در ضمیمه آزمایش و تست ها برای کارخانه های دیگ بخار، مخازن، سیلندر ها و پمپ ها به شرح زیر انجام می شود
    تجهیزات کامل و مونتاژ شده باید قبل از اعزام مورد آزمایشات عملیاتی کامل و آزمایشات بر روی دستگاه های کنترل، دستگاه های ایمنی و دستگاه های حفاظتی مطابق با مشخصات در کارخانه تولید کننده قرار گیرند.
    قبل از انجام آزمایشات، روش تست باید برای تایید به بخش مربوطه ارسال شود
    گواهی رسمی اورجینال برای تجهیزات باید حداقل 4 هفته قبل از اینکه تجهیزات از کارخانه سازنده جدا و قبل از حمل و نقل به بخش مربوطه ارسال شود.


روش تست مخازن تحت فشار : لوله و لوازم جانبی

(الف) قبل از اعمال عایق حرارتی، تمام آزمون های فشار باید انجام شود، جایی که این امر برای تکمیل نصب، پیش از اعمال عایق، به طور جداگانه آزمایش می شود.
(ب) تمام لوله ها، مخازن و دیگهای بخار باید قبل از بازرسی دیگ بخار و بازرسی مخارن تحت فشار، به طور داخلی و خارجی، تمیز شوند.
(ج) تمام لوله ها، اتصالات و دریچه های مربوطه باید پس از آزمایش هیدرولیکی کاملا تخلیه شوند و باید با استفاده از هوای فشرده هرگونه ریزش آب و خاک پاک کنند.
(د) بعد از خشک شدن، لوله ها، اتصالات و سوپاپ ها باید روغن زده شود تا از زنگ زدن جلوگیری شود.
(ه)آزمایش های خاصی بر روی سیستم های مختلف نصب در حین ساخت و ساز صورت خواهد گرفت تا اطمینان حاصل شود که مناسب شرایط طراحی شده باشد. گواهینامه های چنین آزمایش هایی باید همراه با گواهی های هر آزمون کار صادر شود.
روش تست مخازن تحت فشار : تست کاربردی عملکرد دیگ بخار و مخازن

قبل از اینکه سیستم تحت آزمایش قرار گیرد، روشهای بازرسی دیگ بخار قبل از آزمون انجام می شود.
روش تست مخازن تحت فشار :سیستم بویلر

    قبل از تأمین امنیت درب ها و سوراخ های دسترسی، اطمینان حاصل کنید که تمام اجزای سیستم تمیز و آزاد از ماده خارجی هستند.
    بررسی مکانیکی باید بر روی سیستم اجرا شود تا اطمینان حاصل گردد که تمام قطعات به درستی نصب شده و آماده استفاده هستند.
    مشعل
    بازرسی اتصال عمومی در مورد لوله های عرضه
    تست سیستم جرقه زنی
    ایمنی خاموش کردن تست عملکرد دستگاه و غیره
    سیستم روغن سوخت
    بررسی خط وضعیت خطوط سوخت
    تست عملکرد کنترل پمپ و غیره


روش تست مخازن تحت فشار : سیستم گاز

آزمایش فشار بر لوله کشی
تست کنترل برای وسایل ایمنی و غیره
مخزن زیرزمینی
بازرسی استاندارد جوشکاری
بازرسی پوشش تانک
آزمون هیدرولیک
مخازن آب، گرمایش و تهویه مطبوع بازرسی قبل از آزمون

سیستم لوله کش بخار و مایع
بازرسی قبل از آزمایش
روش تست مخازن تحت فشار : دیگ آبگرم

بازرسی قبل از آزمایش
تست شیمیایی آب
تست کنترل سطح آب
تست بویلر بخار

بازرسی قبل از آزمایش
تست شیمیایی آب
تست کنترل سطح آب
تست کنترل سیستم تغذیه
سیستم کامل بویلر بخار

آزمون کامل بار
تست حرارتی
شرکت نیک بینش کارن با دارا بودن گواهی نامه ISO 9001/2015 , ISO17020 امکان بازرسی مخازن تحت فشار و دیگ های بخار در حین ساخت و پس از ساخت را دارد و انواع تست ها مانند تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار را انجام داده و صدور گواهی سلامت دیگ بخار را با تجربه و سابقه طولانی خود در این حوزه صادر می کند.
2
مسائل عمومی فروم / بهترین برنامه شبیه تلگرام کدام است؟
« آخرين ارسال توسط fns4565 مه 06, 2018, 09:03:46 am »
برنامه شبیه تلگرام چیست؟ این سوالی است که این روزها بسیاری از افرادی که در زمینه کسب و کار اینترنتی کار می کنند و با از تلگرام به عنوان یک پیام رسان شخصی و قوی استفاده می کنند از مشاورین این عرصه می پرسند.
در ادامه قصد دارم حاصل بررسی های تیم نیوسئو رو در این زمینه ارائه کنم:
در حال حاظر برنامه های زیادی در ایران و جهان وجود دارد که می شود به جای تلگرام از آن استفاده کرد. برنامه هایی که برخی از آن ها نسبت به تلگرام مزایایی دارند و برخی هم ضعیف تر هستند. پیام رسان ها امروزه در تمام دنیا تقش بسیار پر رنگی را ایفا می کنند. حال سوال این است که چه پیام رسانی در ایران ممکن است جایگزین تلگرام شود؟
آیا یک برنامه مشابه تلگرام حتما باید تمام ویژگی های آن را داشته باشد؟ اگر خودم را جای شما بگذارم این گونه سوال می پرسم: آیا تلگرام هم از ابتدا این همه امکانات داشت یا کم کم و با نیازسنجی کاربرانش به یکی از برترین پیام رسان های دنیا تبدیل شد؟
با نیوسئو همراه باشید تا بهترین برنامه جایگزین تلگرام را به شما معرفی کنم. البته انتخاب با شماست. من تعداد زیادی اپلیکیشن پیام رسان را معرفی می کنم و انتخاب را به عهده خود شما می گذارم.
پیام رسان جایگزین تلگرام در ایران قطعا باید نیازهای شما کاربران عزیز را به بهترین شکل و با بیشترین سرعت ممکن فراهم کند و این مهم به ایرانی بودن یا خارجی بودن آن پیام رسان مربوط نخواهد شد.
همانطور که گفتم برنامه های مشابه تلگرام بسیار زیاد هستند و من سعی می کنم کم کم بهترین های آن ها را در این مقاله که در نیوسئو نیز منتشر شده است معرفی کنم تا شما براساس نیازهای خود بهترین را انتخاب کنید.
هیچ کس شما را اجبار نکرده است، یادتان باشد! انتخاب با شماست ولی لطفا بهترین انتخاب را داشته باشد. اینکه بهترین برنامه شبیه تلگرام و یا حتی بهتر از تلگرام را انتخاب کنید قطعا اتفاقات خوبی را برای همه ما رقم خواهد زد.
1. پیام رسان الو شرکت گوگل

یکی از نرم افزارهای مشابه تلگرام پیام رسان الو از شرکت گوگل است. حدود دو سال پیش بود که شرکت گوگل اپلیکیشن جدیدی را به نام Allo معرفی کرد. در واقع این نرم افزار مشابه تلگرام به نوعی جایگزین Hangouts به‌حساب می‌آید و با یک رابط کاربری جدید و بسیار ساده عرضه شده است. البته در گوگل الو برخلاف تلگرام خبری از کانال نیست اما دیگر قابلیت‌های متداول در پیام‌رسان‌ها مانند ساختن گروه، استفاده از استیکر و مکالمه با امنیت بالا در آن گنجانده شده است. همچنین دستیار صوتی گوگل نیز در گوگل الو نقش زیادی را ایفا می‌کند که در واقع مهمترین ویژگی این پیام رسان است. در گوگل الو حین مکالمه با دوستانتان می‌توانید پای گوگل اسیستنت یا همان دستیار صوتی گوگل را نیز به صحبت باز کرده و از او سوالات مختلفی را بپرسید. همچنین با صدا کردن Google Assistant با شناسه @Google می‌توانید به انجام بازی، مشاعره و … با دستیار صوتی گوگل بپردازید و ساعت ها سرگرم باشد. همانطور که متوجه شدید این اپ امکانات بیشتری از تلگرام دارد و البته کاستی هایی هم دارد که باید به آن در زمان انتخاب دقت کنید.
آیا این برنامه شبيه تلگرام است؟!!!
ضمنا در نظر داشته باشید که گوگل الو برای هر دو پلتفرم اندروید و آی‌او‌اس عرضه شده و امکان استفاده تحت وب نیز وجود دارد.
2. پیام رسان ایرانی سروش

برنامه ایرانی جایگزین تلگرام به نظر بسیاری از کارشناسان و اهل رسانه، اپلیکیشن ایرانی سروش است. این اپ در حال حاظر پرطرفدارترین یا بهتر بگم، پردانلودترین پیام رسانی ایرانی است.
از جمله امکانات خاص این پیام رسان می توان به سرویس آب و هوا، ایجاد کانال های تعاملی و انواع نظرسنجی، خرید شارژ آسان، گفت و گوی فردی و گروهی، پرداخت قبوض، تماس صوتی رایگان
جایگزین ایرانی تلگرام برای بسیاری از افراد دغدغه هایی را ایجاد کرده است که سروش اعلام کرده است در صورت مهاجرت از تلگرام، محتواهای مهمی که آنجا داریم را به راحتی می‌توانیم با استفاده از ربات انتقال، از تلگرام به سروش منتقل و آرشیو کنیم.
3. پیام رسان لاین

یکی دیگر از برنامه های مشابه تلگرام که میتواند جایگزین تلگرام باشد، پیام رسان LINE است. اپلیکیشن‌ لاین قطعا یکی از معروف‌ ترین پیام‌ رسان‌ های جهان است که در کشور ما کمتر شناخته شده و البته در حال حاظر به دلیل برخی مسائل از google play هم حذف شده است. با استفاده از Line  می‌توانید با دوستان خود چت کنید و یا با آنها تماس صوتی و تصویری برقرار کنید. بسته‌ های استیکر جذاب و بازی‌ های دو نفره از دیگر امکانات خاص و منحصربفرد لاین می باشد. در لاین می‌توانید پیام‌ های مورد علاقه خود را در پوشه مجزا ذخیره کنید و در بخش تایم لاین، تصاویر و نوشته‌ هایی که دوستانتان به اشتراک گذاشته‌اند را ببینید.
شاید انتخاب لاین به عنوان جایگزین تلگرام زیاد مناسب نباشد، چراکه امکانات زیادی در تلگرام هست که در لاین نیست و البته بالعکس. در واقع این  برنامه مشابه تلگرام نیست بلکه مکمل تلگرام است.
پیام رسان Line ضمن اینکه بر روی گوشی‌های آیفون، ویندوزفون و اندرویدی امکان استفاده و نصب دارد، نسخی هم برای سیستم عامل ویندزو و مک در اختیار کاربرانش قرار داده است.
قطعا با توجه به محبوبیت، امکانات و امنیت بالای تلگرام دانلود نرم افزار جایگزین تلگرام کار آسانی نخواهد بود. اما با توجه به بحث فیلترینگ چاره ای نداریم تا از یک بهترین برنامه جایگزین تلگرام با امنیت و امکانات بالا استفاده کنیم.
امیدوارم که توضیحاتم جامع و کامل بوده باشه – با احترام نیوسئو


3
مسائل عمومی فروم / بلبرینگ نیک صدرا صنعت
« آخرين ارسال توسط niksadrasanat مه 01, 2018, 03:09:07 pm »
بلبرینگ نیک صدرا صنعت

گروه صنعتی بازرگانی نیک صدرا صنعت آماده ارائه انواع بلبرینگهای مورد استفاده در تمامی صنایع مختلف و دیگر ملزومات آن به شما صنعتگران می   در همین راستا جهت مشاوره فنی و مهندسی و همچنین استعلام قیمت انواع بلبرینگ  علاوه بر شماره های تماس ، فکس و ایمیل ، در صورت تمایل برای ارسال می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

همچنین این مجموعه از کارد مهندسی متخصص برخوردار بوده و ضمن بهره گیری نیروی متخصص ، با هدف تامین قطعات ، تجهیزات ، ارائه مشاوره فنی و مهندسی و همچنین تامین بلبرینگهای موردنیاز پروژه ها در خدمت جامعه مهندسین و صنعتگران کشور  باشد.
می توانید جهت اطلاع از کاربرد های  انواع بلبرینگ ، رولبرینگ و برینگ و همچنین کارایی این قطعات با کارشناسان گروه صنعتی بازرگانی نیک صدرا صنعت تماس حاصل فرمایید.
سازندگان و مصرف کنندگان بلبرینگ به خاطر مسائلی نظیر قیمت، کیفیت و سهولت تعویض به سری خاصی از ابعاد توجه دارند. در شرکت شرکت تعاونی بازرگانی نیک صدرا صنعت تمامی قطعات دارای استاندارد ISO می باشند.
لازم به ذکر است شرکت تعاونی بازرگانی نیک صدرا صنعت با تکیه بر تجارب علمی و عملی آماده ارائه مشاوره در زمینه نحوه مصارف بلبرینگ ، کاسه نمد ، رولیک ، یاتاقان ، تسمه پروانه ، نوار نقاله ، و همچنین وارد کننده و نماینده بلبرینگ SKF می باشد تا سهمی هرچند اندک در حفظ سرمایه های ملی و پیشبرد و افزایش توانمندی و بهبود کیفی صنایع را داشته باشد.
درصورت درخواست یا مشاوره خرید لطفا با شرکت تعاونی بازرگانی نیک صدرا صنعت تماس بگیرید.
http://niksadrasanat.ir/


4
مسائل عمومی فروم / اخذ رتبه در کرج
« آخرين ارسال توسط mahsaseo مارس 17, 2018, 03:36:35 pm »
برای اطلاعات بیشتر در زمینه فروش گرید در کرج ثبت برند در کرج بهتر است درباره دسته بندی شرکت ها و انواع شرکت های گرید دار و زیرمجموعه آن ها اطلاعاتی کسب کنید. بدین منظور در این مقاله می خواهیم درباره شرکت های گرید دار به طور خلاصه صحبت کنیم. ثبت شرکت در کرج یکی از مواد مهم کارفرمایان در کرج می باشد
فروش شرکت گرید دار در کرج: رتبه بندی

شرکت گرید دار پیمانکاری
شرکت گرید دار مشاوران
شرکت گرید دار انبوه سازان
شرکت گرید دار EPC
شرکت گرید دار انفورماتیک

اخذ گرید در کرج

بطور مفصل درباره خرید و فروش شرکت گرید دار در کرج و شرکت گرید دار پیمانکار در مقالات گذشته صحبت کردیم به همین منظور دراین مقاله می خواهیم به  شرکت های گرید دار مشاور و انبوه سازان  بپردازیم .
فروش انواع شرکت گرید دار در کرج

شرکت گرید دار مشاور

شرکت های مشاور به سه رتبه ی 1 ، 2 و3 گروه بندی می شوند که بالاترین آن ، گرید 1 و پایین ترین آن ، گرید 3 می باشد .

گروه مشاوران شامل گروه های شهرسازی و معماری  ، گروه راه و ترابری ، گروه مهندسی آب ، گروه مطالعات کشاورزان ، گروه پست و مخابرات ، گروه انرژی ، گروه نفت و گاز، گروه معدن ، گروه صنعت ، گروه تخصص های مشترک می شود .

گرید انبوه سازان

گروه انبوه سازان مسکن و ساختمان کسانی هستند که طی 5 سال گذشته حداقل 3 واحد در روستا ، و در شهرهای زیر 250000 نفر  حداقل 5 واحد ، و در کلان شهرها به طور کمینه 10 واحد مسکونی ساخته و به بهره برداری رسانده باشند . این اشخاص باید پروانه ساخت خود را از وزارت مسکن و شهرسازی اخذ کرده باشند و حتما ساختمان هایی که ساخته اند باید مطابق قوانین ملی ساختمان باشد تا به آنان گرید داده شود .
فروش شرکت گرید دار در کرج : خدمات
از جمله خدمات فروش شرکت گرید دار درکرج ،

 http://sabteamiran.com

خرید و فروش  رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 5 ساختمان
خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 5 راه
خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 5 آب
خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 5 تاسیسات
خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 5 راه و ساختمان
خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 5 آب و راه
خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 5 آب و ساختمان
خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 3 ساختمان
خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 4 ساختمان
خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی4 راه
http://sabteamiran.com
5
مسائل عمومی فروم / نقش ترجمه تخصصی
« آخرين ارسال توسط Iranian_trans مارس 08, 2018, 07:28:20 pm »
نقش ترجمه تخصصی در انتقال فرهنگ
در دهکده جهانی ، فرهنگ و ارتباطات به طور موثری در دنیای کسب با هم ادغام شده اند. گردشگری عامل مهمی در جهانی شدن و نقش مهمی در درک چنین چشم اندازهایی ایفا کرده است. اغلب مردم تمایل دارند تا در مورد دیگران از دیدگاه و استانداردهای خود نظر بدهند؛ بنابراین می توان گفت که ترجمه مناسب می تواند در یک ارتباطات صحیح و انتقال معانی در زمینه های فرهنگی مانند عقاید، مذهب، ارزش ها، نگرش ها و آداب و رسوم کمک کند. بنابراین برای انتقال فرهنگ و ارتباطات بین زبان های مختلف نیاز به ترجمه هست.

ترجمه یک فرآیند ارتباطی است که یک نوشته را از یک زبان به زبانی دیگر با رعایت اصل امانتداری، منتقل می کند. امروزه از کره زمین به عنوان یک دهکده جهانی یاد می شود هر نفر در هر گوشه دنیا می تواند با هر شخص دیگری در هر جای دنیا ارتباط برقرار کند. رشد ارتباطات فرهنگی، نیاز به خدمات ترجمه را بیشتر از گذشته کرده است. وب سایت های چند زبانه که برای مخاطبان در سراسر جهان طراحی شده اند یک تجارت بین المللی را مدیریت می کنند.

ترجمه نوعی فعالیت است که شامل حداقل دو زبان و دو سنت فرهنگی است. مترجمان به طور دائم با جنبه های فرهنگی در متن منبع برخورد می کنند و همواره با چالش پیدا کردن مناسب ترین معادل در زبان مقصد روبه رو هستند. ایننوع از مشکلات ممکن است بسته به شکاف فرهنگی و زبانی بین دو زبان متفاوت باشد.

مفاهیم فرهنگی ممکن است در ترجمه به شکل ها و ایدئولوژی ها و شیوه های مختلفی بیان شود. مترجم همواره باید تصمیم بگیرد که تا چه اندازه به جنبه های فرهنگی اهمیت دهد. به منظور شناسایی این مشکلات باید قبل از هرگونه تصمیم گیری در مورد ترجمه ، بررسی ودرک مفاهیم فرهنگی زبان مبدا و زبان مقصد منطقی به نظر می رسد.

نقش ترجمه تخصصی در ارتباطات بین جوامع
داشتن آگاهی عمیق بین المللی از تنوع فرهنگی و ارتباطی امری ضروری است. اگر درک درستی از بازار مقصد نداشته باشید نمی توانید به آن بازار وارد شوید. در دنیای تجارت باید با نیازهای مشتریان خود سازگار باشد تا موفق شود. هزینه کردن در راستای شناخت بهتر بازار، دور ریختن پول نیست بلکه از هدر رفتن سرمایه و زمان شما جلوگیری می کند. ترجمه مقاله به معنی انتقال مفاهیم به صورت کلمه به کلمه نیست. یک ترجمه با کیفیت ساختار دستوری، واژگان و اصطلاحات را به روش دقیق همانطور که در متن اصلی هست با رعایت اصل امانتداری ترجمه می کند. در ترجمه تخصصی باید از گمراه کردن خوانندگان و ایجاد اختلال در عبارات و اصطلاحات تخصصی اجتناب شود.

زبان های مختلف به شیوه های مختلفی به جهان نگاه می کنند، ترجمه به ما این فرصت را می دهد تا با این دیدگاه های مختلف آشنا شویم. این فرایند شامل تفسیر معنای متن و تولید معنای مشابه در زبان دیگری است. از آنجا که تعدادی از واژه های یک زبان ممکن است متناظری در زبان دیگر نداشته باشند، بنابراین مطالعه زبان شناسی به منظور ارائه خدمات ترجمه ضروری به نظر می رسد. درواقع زبان شناسی مطالعه علمی زبان است.

زبان مهمترین جزء ترجمه است. زبان از دستور زبان، واژه ها، صرف و نحو و غیره تشکیل شده است. در واقع ترجمه ممکن است به معنای انتقال معنای یا ایده از یک زبان به زبان دیگر باشد. بدین ترتیب ضروری است که یک مترجم بتواند معنای متن منبع (متنی را که ترجمه می کند) درک کند.

همواره بین ترجمه کلمه به کلمه و ترجمه معنایی جدل وجود دارد. رویکرد زبانی می تواند هر دو جنبه را در ترجمه وارد کند. ترجمه کلمه به کلمه نمی تواند معنی و مفهوم واقعی متن را برساند چرا که در بسیاری از زبان ها اصطلاحات خاصی وجود دارد که تنها در آن زبان معنا و مفهوم دارند و ترجمه کلمه به کلمه آن ها ممکن است بی معنی و مفهوم و یا حتی معنی بدی داشته باشد بنابراین یک مترجم حرفه ای باید بر این گونه اصطلاحات آگاهی داشته باشد و بتواند معادل مناسبی برای آنها در زبان مقصد بیابد تا مفهوم متن به درستی انتقال یابد.

زبان ویژگی های خاصی دارد و زبان شناسان از طریق این ویژگی ها سعی می کنند تا متن را درک کنند. هر زبان از یک مجموعه خاص علائم و نشانه ها برای انتقال معانی یا ایده ها استفاده می کند. تمام زبان ها در یک محیط اجتماعی و فرهنگ خاص استفاده می شوند. بنابراین یک نشانه خاص ممکن است از یک فرهنگ به فرهنگ دیگر و از یک جامعه به جامعه دیگر تغییر کند. به عنوان مثال، در آمریکا رنگ “زرد”  نشان دهنده ویژگی بی رحمانه است درحالی که برای ژاپن رنگ “زرد” نشانه شجاعت است. برای سرخپوستان این رنگ نشان دهنده شادی است. به این ترتیب مترجم باید بداند که متن را برای چه فرهنگی می نویسد.

با توجه به ماهیت متن، یک مترجم باید مفاهیم از دست رفته در ترجمه مقاله را با استفاده از اصطلاحاتی خاص در زبان مقصد بیاورد. چرا که عناصر فرهنگی برای حفظ هدف اصلی متن و رعایت اصل امانت داری باید به طرز صحیحی انتقال یابند تا از کج فهمی جلوگیری به عمل آید.

نقش ترجمه تخصصی در بازاریابی کارآمدتر
همانطور که می دانید انتقال فرهتگ می تواند توسط گردشگری صورت  گیرد و درواقع گردشگری سهم عمده ای در انتقال فرهنگ و هویت میزبان به گردشگران دارد. یکی از مهمترین ویژگی های گردشگری، دیدگاه جامعه شناختی است. که تحت تأثیر روزافزون رسانه ها قرار دارد. در دنیای امروز، یک علاقه مبرم به رسانه های اجتماعی به وجود آمده است. با یک ترجمه کارآمد از نیازهای خاص گردشگران ؛ می توان آنان  را به مشتریانی واقعی تبدیل کرد.

سازمانها باید محصولات و خدمات خود را متناسب با مشتریان شان محلی سازی کنند، زیرا این امر به استراتژی های بازاریابی و تبلیغات گسترده تر کمک خواهد کرد. مصرف کنندگان معمولاً تحت تاثیر محیط اطراف خود قرار می گیرند و کسب و کارهایی که از لحاظ فرهنگی در مقایسه با همتایانشان غنی تر هستند بیشتر مستعد موفقیت هستند.

شرکت هایی که درک فرهنگی درستی از کشورهای دیگر ندارند نمی توانند به طور موثری با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند. در نتیجه مشتریان به آنان اعتماد نمی کنند و از سوی آنان رد می شوند. به عنوان مثال می توان شرکت قهوه استارباکس را نام برد که به دلیل درک نادرست از فرهنگ کافه استرالیا نتوانست در این بازار وارد شود و پس از مدتی چندین فروشگاه آن در استرالیا بسته شدند.

به منظور اطمینان از یک ترجمه دقیق که فرهنگ محلی و الزامات زبان مقصد را در نظر بگیرد می توانید به یک آژانس ترجمه تخصصی معتبر مراجعه کنید . یک آژانس ترجمه تخصصی مقاله به شما اطمینان می دهد که متن شما به طرز تخصصی ، روان و کاملاً ساده ترجمه شود.

ترجمه تخصصی ایرانیان دارای تجربه و مهارت کافی در این زمینه است و برای ارائه خدمات مناسب از مترجمان متخصص بهره می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت ترجمه تخصصی ایرانیان مراجعه کنید
6
مسائل عمومی فروم / پاسخ : لمینیت دندان
« آخرين ارسال توسط Mohammadhajilu مارس 03, 2018, 04:47:21 pm »
ممنون خوب بود
7
مسائل عمومی فروم / تجهیزات صنعتی نظافت
« آخرين ارسال توسط silverstar93 فوریه 26, 2018, 12:19:37 pm »
انجام امور نظاف، شستشو و حذف آلاینده ها از محیط امری لازم و ضروری می باشد. مسلما استفاده از شیوه های سنتی نظافت توان لازم و کافی در حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها را نداشته و نمی تواند نیاز های نظافتی محیط را به شیوه ای مطلوب بر طرف سازد اما استفاده از شیوه های نوین و تجهیزات مکانیزه و صنعتی چون دستگاه کارواش صنعتی و جاروی صنعتی نقش مهم و موثری در افزایش سرعت و کیفیت نظافت ایفا می نماید.
جاروی صنعتی
کارواش صنعتی
8
مسائل عمومی فروم / پاسخ : روکش دندان
« آخرين ارسال توسط carpet-kashan فوریه 25, 2018, 08:38:19 am »
9
مسائل عمومی فروم / پاسخ : فروشگاه لباس کودک
« آخرين ارسال توسط carpet-kashan فوریه 24, 2018, 03:47:16 pm »
صفحه: [1] 2 3 ... 10