آخرین ارسالها

صفحه: [1] 2 3 ... 10
1
مسائل عمومی فروم / اخذ رتبه در کرج
« آخرين ارسال توسط mahsaseo مارس 17, 2018, 03:36:35 pm »
برای اطلاعات بیشتر در زمینه فروش گرید در کرج ثبت برند در کرج بهتر است درباره دسته بندی شرکت ها و انواع شرکت های گرید دار و زیرمجموعه آن ها اطلاعاتی کسب کنید. بدین منظور در این مقاله می خواهیم درباره شرکت های گرید دار به طور خلاصه صحبت کنیم. ثبت شرکت در کرج یکی از مواد مهم کارفرمایان در کرج می باشد
فروش شرکت گرید دار در کرج: رتبه بندی

شرکت گرید دار پیمانکاری
شرکت گرید دار مشاوران
شرکت گرید دار انبوه سازان
شرکت گرید دار EPC
شرکت گرید دار انفورماتیک

اخذ گرید در کرج

بطور مفصل درباره خرید و فروش شرکت گرید دار در کرج و شرکت گرید دار پیمانکار در مقالات گذشته صحبت کردیم به همین منظور دراین مقاله می خواهیم به  شرکت های گرید دار مشاور و انبوه سازان  بپردازیم .
فروش انواع شرکت گرید دار در کرج

شرکت گرید دار مشاور

شرکت های مشاور به سه رتبه ی 1 ، 2 و3 گروه بندی می شوند که بالاترین آن ، گرید 1 و پایین ترین آن ، گرید 3 می باشد .

گروه مشاوران شامل گروه های شهرسازی و معماری  ، گروه راه و ترابری ، گروه مهندسی آب ، گروه مطالعات کشاورزان ، گروه پست و مخابرات ، گروه انرژی ، گروه نفت و گاز، گروه معدن ، گروه صنعت ، گروه تخصص های مشترک می شود .

گرید انبوه سازان

گروه انبوه سازان مسکن و ساختمان کسانی هستند که طی 5 سال گذشته حداقل 3 واحد در روستا ، و در شهرهای زیر 250000 نفر  حداقل 5 واحد ، و در کلان شهرها به طور کمینه 10 واحد مسکونی ساخته و به بهره برداری رسانده باشند . این اشخاص باید پروانه ساخت خود را از وزارت مسکن و شهرسازی اخذ کرده باشند و حتما ساختمان هایی که ساخته اند باید مطابق قوانین ملی ساختمان باشد تا به آنان گرید داده شود .
فروش شرکت گرید دار در کرج : خدمات
از جمله خدمات فروش شرکت گرید دار درکرج ،

 http://sabteamiran.com

خرید و فروش  رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 5 ساختمان
خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 5 راه
خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 5 آب
خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 5 تاسیسات
خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 5 راه و ساختمان
خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 5 آب و راه
خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 5 آب و ساختمان
خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 3 ساختمان
خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی 4 ساختمان
خرید و فروش رتبه شرکت گرید دار پیمانکاری با پایه ی4 راه
http://sabteamiran.com
2
مسائل عمومی فروم / نقش ترجمه تخصصی
« آخرين ارسال توسط Iranian_trans مارس 08, 2018, 07:28:20 pm »
نقش ترجمه تخصصی در انتقال فرهنگ
در دهکده جهانی ، فرهنگ و ارتباطات به طور موثری در دنیای کسب با هم ادغام شده اند. گردشگری عامل مهمی در جهانی شدن و نقش مهمی در درک چنین چشم اندازهایی ایفا کرده است. اغلب مردم تمایل دارند تا در مورد دیگران از دیدگاه و استانداردهای خود نظر بدهند؛ بنابراین می توان گفت که ترجمه مناسب می تواند در یک ارتباطات صحیح و انتقال معانی در زمینه های فرهنگی مانند عقاید، مذهب، ارزش ها، نگرش ها و آداب و رسوم کمک کند. بنابراین برای انتقال فرهنگ و ارتباطات بین زبان های مختلف نیاز به ترجمه هست.

ترجمه یک فرآیند ارتباطی است که یک نوشته را از یک زبان به زبانی دیگر با رعایت اصل امانتداری، منتقل می کند. امروزه از کره زمین به عنوان یک دهکده جهانی یاد می شود هر نفر در هر گوشه دنیا می تواند با هر شخص دیگری در هر جای دنیا ارتباط برقرار کند. رشد ارتباطات فرهنگی، نیاز به خدمات ترجمه را بیشتر از گذشته کرده است. وب سایت های چند زبانه که برای مخاطبان در سراسر جهان طراحی شده اند یک تجارت بین المللی را مدیریت می کنند.

ترجمه نوعی فعالیت است که شامل حداقل دو زبان و دو سنت فرهنگی است. مترجمان به طور دائم با جنبه های فرهنگی در متن منبع برخورد می کنند و همواره با چالش پیدا کردن مناسب ترین معادل در زبان مقصد روبه رو هستند. ایننوع از مشکلات ممکن است بسته به شکاف فرهنگی و زبانی بین دو زبان متفاوت باشد.

مفاهیم فرهنگی ممکن است در ترجمه به شکل ها و ایدئولوژی ها و شیوه های مختلفی بیان شود. مترجم همواره باید تصمیم بگیرد که تا چه اندازه به جنبه های فرهنگی اهمیت دهد. به منظور شناسایی این مشکلات باید قبل از هرگونه تصمیم گیری در مورد ترجمه ، بررسی ودرک مفاهیم فرهنگی زبان مبدا و زبان مقصد منطقی به نظر می رسد.

نقش ترجمه تخصصی در ارتباطات بین جوامع
داشتن آگاهی عمیق بین المللی از تنوع فرهنگی و ارتباطی امری ضروری است. اگر درک درستی از بازار مقصد نداشته باشید نمی توانید به آن بازار وارد شوید. در دنیای تجارت باید با نیازهای مشتریان خود سازگار باشد تا موفق شود. هزینه کردن در راستای شناخت بهتر بازار، دور ریختن پول نیست بلکه از هدر رفتن سرمایه و زمان شما جلوگیری می کند. ترجمه مقاله به معنی انتقال مفاهیم به صورت کلمه به کلمه نیست. یک ترجمه با کیفیت ساختار دستوری، واژگان و اصطلاحات را به روش دقیق همانطور که در متن اصلی هست با رعایت اصل امانتداری ترجمه می کند. در ترجمه تخصصی باید از گمراه کردن خوانندگان و ایجاد اختلال در عبارات و اصطلاحات تخصصی اجتناب شود.

زبان های مختلف به شیوه های مختلفی به جهان نگاه می کنند، ترجمه به ما این فرصت را می دهد تا با این دیدگاه های مختلف آشنا شویم. این فرایند شامل تفسیر معنای متن و تولید معنای مشابه در زبان دیگری است. از آنجا که تعدادی از واژه های یک زبان ممکن است متناظری در زبان دیگر نداشته باشند، بنابراین مطالعه زبان شناسی به منظور ارائه خدمات ترجمه ضروری به نظر می رسد. درواقع زبان شناسی مطالعه علمی زبان است.

زبان مهمترین جزء ترجمه است. زبان از دستور زبان، واژه ها، صرف و نحو و غیره تشکیل شده است. در واقع ترجمه ممکن است به معنای انتقال معنای یا ایده از یک زبان به زبان دیگر باشد. بدین ترتیب ضروری است که یک مترجم بتواند معنای متن منبع (متنی را که ترجمه می کند) درک کند.

همواره بین ترجمه کلمه به کلمه و ترجمه معنایی جدل وجود دارد. رویکرد زبانی می تواند هر دو جنبه را در ترجمه وارد کند. ترجمه کلمه به کلمه نمی تواند معنی و مفهوم واقعی متن را برساند چرا که در بسیاری از زبان ها اصطلاحات خاصی وجود دارد که تنها در آن زبان معنا و مفهوم دارند و ترجمه کلمه به کلمه آن ها ممکن است بی معنی و مفهوم و یا حتی معنی بدی داشته باشد بنابراین یک مترجم حرفه ای باید بر این گونه اصطلاحات آگاهی داشته باشد و بتواند معادل مناسبی برای آنها در زبان مقصد بیابد تا مفهوم متن به درستی انتقال یابد.

زبان ویژگی های خاصی دارد و زبان شناسان از طریق این ویژگی ها سعی می کنند تا متن را درک کنند. هر زبان از یک مجموعه خاص علائم و نشانه ها برای انتقال معانی یا ایده ها استفاده می کند. تمام زبان ها در یک محیط اجتماعی و فرهنگ خاص استفاده می شوند. بنابراین یک نشانه خاص ممکن است از یک فرهنگ به فرهنگ دیگر و از یک جامعه به جامعه دیگر تغییر کند. به عنوان مثال، در آمریکا رنگ “زرد”  نشان دهنده ویژگی بی رحمانه است درحالی که برای ژاپن رنگ “زرد” نشانه شجاعت است. برای سرخپوستان این رنگ نشان دهنده شادی است. به این ترتیب مترجم باید بداند که متن را برای چه فرهنگی می نویسد.

با توجه به ماهیت متن، یک مترجم باید مفاهیم از دست رفته در ترجمه مقاله را با استفاده از اصطلاحاتی خاص در زبان مقصد بیاورد. چرا که عناصر فرهنگی برای حفظ هدف اصلی متن و رعایت اصل امانت داری باید به طرز صحیحی انتقال یابند تا از کج فهمی جلوگیری به عمل آید.

نقش ترجمه تخصصی در بازاریابی کارآمدتر
همانطور که می دانید انتقال فرهتگ می تواند توسط گردشگری صورت  گیرد و درواقع گردشگری سهم عمده ای در انتقال فرهنگ و هویت میزبان به گردشگران دارد. یکی از مهمترین ویژگی های گردشگری، دیدگاه جامعه شناختی است. که تحت تأثیر روزافزون رسانه ها قرار دارد. در دنیای امروز، یک علاقه مبرم به رسانه های اجتماعی به وجود آمده است. با یک ترجمه کارآمد از نیازهای خاص گردشگران ؛ می توان آنان  را به مشتریانی واقعی تبدیل کرد.

سازمانها باید محصولات و خدمات خود را متناسب با مشتریان شان محلی سازی کنند، زیرا این امر به استراتژی های بازاریابی و تبلیغات گسترده تر کمک خواهد کرد. مصرف کنندگان معمولاً تحت تاثیر محیط اطراف خود قرار می گیرند و کسب و کارهایی که از لحاظ فرهنگی در مقایسه با همتایانشان غنی تر هستند بیشتر مستعد موفقیت هستند.

شرکت هایی که درک فرهنگی درستی از کشورهای دیگر ندارند نمی توانند به طور موثری با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند. در نتیجه مشتریان به آنان اعتماد نمی کنند و از سوی آنان رد می شوند. به عنوان مثال می توان شرکت قهوه استارباکس را نام برد که به دلیل درک نادرست از فرهنگ کافه استرالیا نتوانست در این بازار وارد شود و پس از مدتی چندین فروشگاه آن در استرالیا بسته شدند.

به منظور اطمینان از یک ترجمه دقیق که فرهنگ محلی و الزامات زبان مقصد را در نظر بگیرد می توانید به یک آژانس ترجمه تخصصی معتبر مراجعه کنید . یک آژانس ترجمه تخصصی مقاله به شما اطمینان می دهد که متن شما به طرز تخصصی ، روان و کاملاً ساده ترجمه شود.

ترجمه تخصصی ایرانیان دارای تجربه و مهارت کافی در این زمینه است و برای ارائه خدمات مناسب از مترجمان متخصص بهره می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت ترجمه تخصصی ایرانیان مراجعه کنید
3
مسائل عمومی فروم / پاسخ : لمینیت دندان
« آخرين ارسال توسط Mohammadhajilu مارس 03, 2018, 04:47:21 pm »
ممنون خوب بود
4
مسائل عمومی فروم / تجهیزات صنعتی نظافت
« آخرين ارسال توسط silverstar93 فوریه 26, 2018, 12:19:37 pm »
انجام امور نظاف، شستشو و حذف آلاینده ها از محیط امری لازم و ضروری می باشد. مسلما استفاده از شیوه های سنتی نظافت توان لازم و کافی در حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها را نداشته و نمی تواند نیاز های نظافتی محیط را به شیوه ای مطلوب بر طرف سازد اما استفاده از شیوه های نوین و تجهیزات مکانیزه و صنعتی چون دستگاه کارواش صنعتی و جاروی صنعتی نقش مهم و موثری در افزایش سرعت و کیفیت نظافت ایفا می نماید.
جاروی صنعتی
کارواش صنعتی
5
مسائل عمومی فروم / پاسخ : روکش دندان
« آخرين ارسال توسط carpet-kashan فوریه 25, 2018, 08:38:19 am »
6
مسائل عمومی فروم / پاسخ : فروشگاه لباس کودک
« آخرين ارسال توسط carpet-kashan فوریه 24, 2018, 03:47:16 pm »
8
مسائل عمومی فروم / کاربردهای معاوضه و انواع معاوضه
« آخرين ارسال توسط behi16 فوریه 23, 2018, 02:22:58 pm »
کاربردهای معاوضه
معاوضه به معنای تبادل یک نوع دارایی، جریان نقدی، سرمایه گذاری یا پرداخت برای گرفتن چیزی همانند و هم ارزش خودش می‌باشد. انواع متفاوتی از معاوضه وجود دارد مانند: معاوضه زمین کشاورزی با زمین دامداری، معاوضه زمین با آپارتمان و معاوضه آپارتمان با خودرو، که ما قصد داریم در این مقاله، معاوضه زمین با آپارتمان را برایتان ارائه دهیم. پیشنهاد ما اینست با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

معاوضه زمین با آپارتمان

معاوضه زمین با آپارتمان
در واقع معاوضه زمین با آپارتمان یک توافق، بین دو طرفین معامله می باشد، که هر کدام بر اساس ارزش ملک خود، تصمیم به تبادل دو طرفه می‌گیرند. در این زمینه هم مبادله های گوناگونی وجود دارد، به عنوان مثال شخصی دارای 2000 متر زمین کشاورزی می‌باشد و می خواهد زمین خود را با یک دستگاه خودرو که هم تراز با ارزش زمین است، مبادله کند و یا شخصی هزاران متر زمین دامداری خود را با دو واحد آپارتمان معامله می کند، به همین دلیل جدا از ارزیابی و تحلیل ملک و دارایی افراد، معاوضه ویلا به توافق هر دو مالک بستگی دارد، گاها هم پیش می‌آید که فردی در ازای چیزی که معاوضه نموده بایستی ما به التفاوتش را هم پرداخت کند، به اینصورت معامله درست و اصولی انجام خواهد شد.

 

نکات مهم در معاوضه
معاوضه هم همانند دیگر معامله‌های مهم مانند خرید خودرو، آپارتمان، زمین و انتقال سند، مستلزم رعایت یک سری نکات مهم و اساسی می باشد تا بتوانید یک تبادل قانونی انجام دهید و خیالتان از هر جهت آسوده باشد.

یادتان باشد در هنگام معاوضه حتما از هویت شخصی فرد مقابل مطلع شوید و بدون هیچ تعارفی مدارکش را بررسی نمایید، همچنین اگر در حال معاوضه یک آپارتمان هستید، حتی الامکان، مدارک گواهی شهرداری، پروانه پایان ساخت را چک کنید، البته زمانیکه یک واحد، سند داشته باشد به مراتب از همه‌ی پیچ و خم‌های این مراحل گذشته، منتها سعی کنید تا جایی که می‌توانید از خرید ملک‌هایی که فاقد سند هستند اجتناب ورزید تا درگیر دردسرهای شهرداری و عوارض و سند نشوید.

 

جمع بندی
همانطور که ملاحظه نمودید، معاوضه از جمله فعالیت‌های متفاوت در خرید و فروش دارایی های شماست که در انواع مختلفی هم وجود دارد که بسته به نیاز و عدم نیاز شما، صورت می گیرد، سعی کنید حتما در هنگام معاوضه به نکاتی گفته شد دقت نمایید، و تمام معامله‌های خود را در یک بنگاه معاملاتی معتبر انجام دهید. از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.
9
مسائل عمومی فروم / ایمپلنت
« آخرين ارسال توسط jadid فوریه 22, 2018, 06:42:31 pm »
http://samandentalclinic.com/
متاسفانه دندان انسان از آن دسته قسمت‌هایی است که به خودی خود ترمیم نمی‌شود؛ به همین دلیل بایستی خیلی زود به فکر ترمیم و نگهداری از آن‌ها باشیم تا دندان‌های خود را در سنین پایین از دست ندهیم. در گذشته دندان مصنوعی جایگزین دندان‌های کشیده شده می‌شد که مسائل و مشکلات خاص خود و اغلب نارضایتی افراد را به همراه داشت؛ اما امروزه روشی با نام ایمپلنت دندان به کمک افراد آمده است. روش ایمپلنت دندان دردسر چندانی ندارد و ظاهر آن با دندان خود فرد برابری می‌کند، دندانی که تا آخر عمر فرد همراه او خواهد بود.در واقع، ایمپلنت دندان به عنوان راه کار درمانی مادام العمر برای دندان‌های از دست رفته می‌باشد. شما بعد از کاشت ایمپلنت می‌توانید از رژیم غذایی سالم استفاده کنید و با استفاده از نخ دندان و مسواک زدن مرتب، از دندان‌های طبیعی خود مراقبت نمایید.
ایمپلنت‌ها، پایه‌هایی از جنس تیتانیوم خالص هستند که درون استخوان فک گذاشته می‌شوند.http://samandentalclinic.com/ به عبارتی همان ریشه دندان است که پس از کشیدن دندان طبیعی و خارج شدن ریشه جایگزین آن می‌شود. این ریشه مصنوعی در استخوان فک محکم می‌شود و روکشی که به‌وسیله چسب‌های دندان پزشکی روی آن قرار می‌گیرد از هر نظر مشابه دندان اصلی است. خانم‌ها پس از ۱۵ سالگی و آقایان پس از ۱۸ سالگی می‌توانند اقدام به کاشت ایمپلنت کنند. هر فردی در صورتی که از وضعیت جسمانی و روانی سالم برخوردار باشد که بتاوند جراحی را تحمل کند و در برخی موارد اگر بیماریهای مزمن وی مانند دیابت و فشار خون کنترل شده باشد، می توان برای وی ایمپلنت دندان را انجام داد.
در ابتدا باید دانست که هر دندان پزشکی قادر به انجام این کار نیست، از آنجایی که روش ایمپلنت هزینه بسیاری را در پی دارد بنابراین به هر دندان پزشکی که ادعا به انجام این کار دارد اعتماد نکنید و مرکزی معتبر را برای گرفتن چنین خدماتی انتخاب کنید.
در این حوزه، مرکز تخصصی دندان پزشکی سامان در این زمینه توانسته است با بهره گیری از متخصصین ایمپلنت دندان، به مراجعین خدمات با کیفیت و مناسب ارائه نماید.
انواع ایمپلنت دندان
دومین مسئله انواع ایمپلنت است که هر متقاضی را مردد در انجام این کار می‌کند. باید در این بخش نیز در نظر گرفت که گرفتن مشاوره و رجوع به مرکز مورد اعتماد بسیار توصیه می‌شود. با توجه به اینکه هر چه کیفیت بالاتر باشد قیمت نیز بالاتر می‌رود، افراد معدودی هستند که توانایی پرداخت هزینه بالای این خدمات را دارند و به همین دلیل قطعات با کیفیت بسیار خوب به طور محدود وارد کشور می‌شود.  در این بین، درمانگاه دندان پزشکی سامان با اجرای طرح پرداخت هزینه درمانی از جمله ایمپلنت، به صورت اقساطی و ارائه کارت ضمانت درمان، توانسته است نظر مساعد بسیاری از مراجعین را به خود جلب نماید.  ایمپلنت دندانی بر خلاف انواع دیگر پیوندها ( قلب ،کلیه، ریه و… ) از طرف بدن پس زده نمی‌شود؛ چرا که تیتانیوم فلزی‌ست که با محیط بدن کاملا سازگار است.
تنها عواملی که شاید باعث شوند، ایمپلنت برای فرد کارآمد نباشد جراحی نامناسب، تروما (آسیب و ضربه) به ایمپلنت دندانی بلافاصله بعد از جراحی، پروتز نامناسب و عدم پخش صحیح نیرو و عدم رعایت بهداشت دهان توسط بیمار است.
 
فاکتورهای تأثیرگذار در انتخاب ایمپلنت دندان
تنوع بالا و برندهای مختلف برای ایمپلنت، باعث سردرگمی بسیاری از مراجعین می شود اما در این بین اهم فاکتورهای تأثیرگذار در انتخاب ایمپلنت دندان عبارتند از:
•   پشتیبانی و کیفیت کشور سازنده و پشتیبانی پس از فروش
•   میزان استحکام استخوان و زمان کاشت ایمپلنت
•   قیمت
•   دسترس پذیری میزان استخوان
•   میزان سختی استخوان برای انتخاب بین انواع پیچ‌دار و بدون پیچ ایمپلنت
•   و سایر موارد.
هزینه‌ی ایمپلنت دندان
قیمت هر واحد ایمپلنت ثابت است اما با توجه به شرایط استخوان هر فرد و در صورت نیاز به جراحی‌های اضافی مانند سینوس لیفت یا بازسازی استخوانی، این هزینه می‌تواند متغیر باشد.
با توجه به اینکه قیمت انجام ایمپلنت دندان برای بسیاری از مراجعین یک دغدغه همیشگی بوده است، کلینیک تخصصی دندان پزشکی سامان با استفاده از طرح اقساطی خود برای هر یک از طرح‌های درمانی‌اش، گزینه‌های مالی مختلفی را برای مراجعین خود ارائه می‌نماید.
مدت درمان ایمپلنت دندان
۳ الی ۶ ماه بعد از کاشته شدن در فک زمان لازم است تا استخوان اطراف کاشت دندان رشد کند که مرحله جوش خوردن استخوان یا «استئواینتگریشن» نامیده می‌شود. زمان جوش خوردن به عواملی مانند محل کاشت (فک بالا یا پایین، ناحیه جلو یا عقب فک)، انجام جراحی سینوس لیفت یا پیوند استخوان یا فواصل زمانی بین کشیدن تا کاشت ایمپلنت و … بستگی دارد.
البته اگر دندان کشیده شود و همزمان، کاشت دندان صورت نگیرد، فاصله زمانی حداقل ۲ ماهه لازم است تا استخوان در محل دندان کشیده شده، شکل بگیرد که شرایط خاص خود مانند عفونی نبودن دندان، فاصله بین ریشه دندان و سینوس، تعداد ریشه و فطر ریشه دندان مدنظر و …. را باید داشته باشد.

10
مسائل عمومی فروم / لمینیت دندان
« آخرين ارسال توسط jadid فوریه 22, 2018, 06:30:39 pm »
http://samandentalclinic.com/
از مهمترین درمان‌ها در حوزه دندان پزشکی لمینت دندان موسوم به ونیر می‌باشد. لمینت در واقع یک لایه بسیار نازک سرامیکی یا کامپوزیتی برای روکش کردن سطح جلویی دندان‌هاست. مهمترین علل استفاده از لمینت دندان، زیبایی طبیعی، مقاومت بسیار بالا، عدم نیاز به بی‌حسی، انجام درمان تنها در ۲ جلسه و عدم رنگ پذیری آن است. مهمترین کاربردهای لمینت دندان عبارتند از:
•   بدشکلی دندان
•   ترک خوردگی
•   شکستگی دندان
•   کجی دندان
•   پر کردن فواصل بین دندانی
•   جایگزین مناسب برای ارتودنسی
در واقع، لمینت دندان برای برطرف نمودن مشکلات خفیف تا متوسط دندانی مرسوم می‌باشد.
 
لمینت دندان از دو نوع سرامیکی (غیر مستقیم) و کامپوزیتی (مستقیم) است. در لمینت دندان مستقیم، دندان پزشک کامپوزیت را به طور مستقیم بر روی دندان شکل می‌دهد و فیکس آن با اشعه ایکس صورت می‌گیرد اما در لمینت غیرمستقیم پس از تراش و قالب‌گیری، روکش‌ها در آزمایشگاه دندان‌سازی ساخته می‌شود. لمینت سرامیکی در حدود ۱ -۲ میلی متر از جنس چینی و یا سرامیکی خاص بوده و پس از تراش و قالب گیری در آزمایشگاه، بر روی سطح دندان چسبانیده می‌شود.
لمینت کامپوزیتی به قالب‌گیری و تراش دندان نیاز ندارد و به طور مستقیم توسط دندان پزشک بر روی مینای دندان چسبانیده شده و با استفاده از اشعه فیکس ثابت می‌شود.  توجه داشته باشید که لمینت دندان کامپوزیتی نه تنها آسیبی برای مینا دندان ندارد بلکه در مواقعی که مینای دندان به دلیل ساییدگی، ترک‌های ریز یا لب پریدگی دچار آسیب می‌شود، یک لایه محافظ و پوششی برای مینا دندان برشمرده می‌شود. بنابراین لمینت دندان را یک عمل زیبایی _ درمانی برای رفع مشکلات و ناهنجاری‌های ظاهری در دندان بر می‌شمارند.
از اینرو باید عنوان کرد که در حال حاضر، لمینت دندان یا ونیر تکنیک جدیدی در دندانپزشکی زیبایی است که این روزها بسیار طرفدار پیدا کرده است و خیلی از افراد حاضر هستند تا با صرف زمان و هزینه و با استفاده از این تکنیک فرم زیباتری به صورت خود مخصوصاً حین لبخند زدن بدهند. در واقع لمینت دندان، لایه ای همرنگ دندان است که به منظور اصلاح رنگ، شکل و فرم دندان ها، بر روی دندان کار گذاشته می شود.
ما امروز در کلینیک تخصصی دندان پزشکی سامان نقش لمینت دندان در سلامت و زیبایی شما را معرفی نماییم. با ما همراه باشید.
اهمیت استفاده از لمینت دندان برای زیبایی لبخند شما
همانطور که شما بزرگتر می شوید و سن‌تان بالاتر می رود، به آرامی متوجه خواهید شد که دندان ها واقعا عمر طولانی ندارند. به خصوص برای کسانی که سبک زندگی مناسبی نداشته و به موضوع سلامت و مراقبت از دندان ها اهمیتی نمی دهند. اتفاقی که می افتد این است که اکثر ما دیر یا زود پیش دندانپزشک می رویم و می‌گوئیم که باید در بعضی دندان ها از روکش‌های دندانی استفاده کنیم. به این صورت است که با صرف پول و زمان صاحب لبخندی زیبا و دندان¬هایی سفید و هالیوودی خواهید شد.
در حالت عادی و در اثر گذر زمان و نداشتن سبک زندگی مناسب، دندان ها می توانند به راحتی پوشیده شوند، زرد شوند یا زیبایی خود را از دست بدهند، که در آن صورت قرار دادن روکش لمینت دندان می‌تواند طرح لبخند شما را مانند بسیاری از سلبریتی‌های مشهور هالیوودی بیافریند.
لمینت دندان چگونه به سلامت دندان ها کمک می کنند؟
پوسته‌های سفارشی ساخته شده برای لمینت، روکش‌های دندانی ساخته شده برای دندان‌ها نام گذاری می‌شوند و این روکش‌ لمینت دندان طراحی شده‌اند تا دندان‌های جلویی شما را پوشش دهند تا ظاهر زیبایی برای شما خلق کنند.روکش‌های لمینت دندان می‌توانند از مواد کامپوزیتی پرسلن یا رزین ساخته شوند.
برای داشتن یک لبخند هالیوودی، بهتر است برای انتخاب روکش مناسب لمینت دندان به دندانپزشکان با تجربه ما در کلینیک دندان پزشکی سامان مراجعه نمایید. متخصص با معاینه دقیق دندان‌های شما می‌تواند تشخیص دهد که چه نوع روکش لمینت دندان برای فرم دندان و فک شما مناسب می‌باشد.
مزایای درمانی و زیبایی شناختی لمینت دندان
لمینت دندان می‌توانند چندین مشکل را حل کنند. شما به راحتی می توانید تشخیص دهید که لمینت دندان راه حل کاملی برای برخی مشکلات درمانی مانند موارد زیر هستند:
•   دندان‌های لکه‌دار و زرد شده از کانال‌های ریشه (ناشی از مصرف داروها، و یا استفاده بیش از حد از فلوراید، مواد غذایی رنگی و یا روکش‌های پیشین)
•   دندان‌های شکسته یا شکسته
•   دندان‌های نامنظم، غیرمتعارف یا نامنظم.
•   فواصل بین دندان‌ها
مزایای زیبایی شناختی لمینت دندان عبارتند از:
•   ظاهر طبیعی دندان‌ها
•   ایجاد طرح زیبای لبخند به سبک هالیوودی
•   مقاومت در برابر جویدن آدامس در عین حفظ زیبایی دندان
•   مقاومت در برابر سایش برای روکش‌های پرسلن
•   انعکاس‌دهی نور  به صورت طبیعی با ظاهری بسیار واقعی
•   مقاومت و غیر قابل نفوذ بودن در برابر لکه‌ها به ویژه لمینت دندان با روکش سرامیکی
•   سالم ماندن دندان‌ها به علت عدم تراشیدن مینا و عاج در لیمنت کامپوزیتی
•   مقاومت زیاد در برابر فشارهای زیاد هنگام جویدن غذا در لمینت کامپوزیتی
•   امکان ترمیم پذیری مجدد در صورت شکستن و پریدگی در فشارهای زیاد در لمینت کامپوزیتی
•   نمای زیبای لمینت به صورت غیر قابل تشخیص و طبیعی به ویژه در لمینت تکی
•   براقیت و شفافیت لمینت در طول سال‌ها (بیش از ۱۰ سال)
پروسه انجام عمل لمینت
برای آنکه بتوانید طرح لبخندی زیبا بر لبان تان داشته باشید، می بایست با مراحل انجام عمل زیبایی لمینت دندان آشنا شوید. شما برای انجام لمینت سه گام مهم را پیشرو دارید: مراجعه به مشاورین و کارشناسان متخصص دندان پزشکی برای معاینات پیش از انجام لمینت، اقدامات ساخت مواد و روکش‌های لمینت دندان و در نهایت اجرا و پیاده‌سازی لمینت توسط دندان پزشک.
شما می‌توانید انتخاب کنید که لمینت دندان به صورت تک دندانی یا برای تعداد بیشتری از دندان ها برای شما انجام شود.
 
فاز اول: تشخیص و برنامه ریزی برای عمل زیبایی لمینت دندان
شما باید فعالانه در این مرحله شرکت کنید و با مراجعه به دندان پزشک معاینات اولیه دندانی خود را انجام دهید. همانطور که شما این کار را انجام می‌دهید، دندانپزشک با توجه به فرم دندان و فک صورت شما، معاینات لازم پیش از انجام لمینت دندان را انجام خواهد داد تا اطمینان حاصل شود که لمینت¬ دندان گزینه مناسب برای زیبایی دندان‌های شما هستند. معاینات لمینت دندان از طریق برداشت نمونه از دندان و دهان شما یا اشعه ایکس صورت می‌گیرد.
فاز دوم: آماده سازی – قبل از قرار دادن روکش برای لمینت دندان
نصب لمینت دندان سرامیکی می‌تواند به روش‌های متعددی انجام شود که شامل تکنیک‌های بدون دریل کردن دندان و یا تزریق بی‌حس‌کننده و استفاده از روکش‌های بسیار نازکی مانند لومینرز ممکن خواهد بود که نیازی به تراشیدن دندان نیست و می‌توان بدون نیاز به بی حسی بر روی دندان چسبانید.
دندانپزشک لایه‌ای از مینا را از سطح دندان شما را برخواهد داشت که برابر با ضخامت روکش است که مورد استفاده برای قرارگیری لمینت دندان قرار می‌گیرد. قبل از شروع این روند آماده‌سازی برای انجام لمینت، شما باید بحث کنید که آیا شما نیاز به انجام آزمایش‌های بررسی کم خونی دارید یا خیر. سپس، دندانپزشک شما نمونه‌های گرفته شده از دندان یا تصویر دندان شما را برای بررسی به آزمایشگاه ارسال می‌کند که روکش‌های مختص دندان شما تولید و آماده شوند. این پروسه تولید روکش‌های لمینت دندان، می‌تواند تا دو هفته طول بکشد تا روکش‌های لمینت دندان شما از آزمایشگاه بیرون بیاورد.
 
فاز نهایی: چسباندن روکش های لمینت دندان
هدف دندانپزشک شما در این مرحله این است با جایابی مناسب روکش‌های لمینت دندان بر روی دندان (های) شما ظاهری مناسب و زیبا برای دندان های شما خلق نماید و زیبایی صورت شما را تضمین نماید. به منظور حصول اطمینان از اندازه، رنگ و درجه رنگ روکش ها، دندان پزشک لازم است چندین بار روکش را برداشته و برش دهد تا شما بتوانید به فرم و شکل مناسبی برای دندان و فک صورت خود دست یابید.
اکنون دندان پزشک برای افزایش درخشندگی و براقیت دادن، روکش‌های لمینت دندان را چندین بار جلا میدهد تا دندان هایتان طبیعی‌تر جلوه نماید. البته روکش‌های لمینت دندان می‌توانند در این مرحله، با توجه به درجه رنگ سیمان قابل تغییر باشند اما بعد از  چسبانیدن روکش‌ها بر روی دندان، رنگ با سیمانی دیگر قابل تغییر نخواهد بود.
 
در نهایت دندان با مواد شیمیایی مخصوص پاکسازی می‌شوند و در نهایت سیمان مخصوص بر روی دندان قرار خواهد گرفت و چسبانیده خواهد شد. هنگامی که روکش لمینت در محل مشخص شده روی دندان قرار می‌گیرد، دندانپزشک شما از یک پرتو نور ویژه‌ای استفاده می‌کند تا سیمان سخت شود. در صورتی که عمل پیاده سازی روکش لمینت بر روی دندان‌های انجام شد، دندان های خود را در حضور دندان پزشک و همچنین بعد از ترک مطب بررسی نمایید تا اگر لازم باشد، دندان‌ها را برای تضمین زیبایی مد نظرتان، مجدد روکش نمایید که نیاز به پیگیری شما دارد.
نکات مراقبتی بهداشتی پس از انجام لمینت دندان
پس از انجام لمینت دندان، می‌بایست به طور مرتب دندان‌ها را مسواک بزنید و از نخ دندان برای ممانعت از پوسیدگی دندانی استفاده کنید.. مصرف مواد قندی را کاهش دهید و وعده های غذایی خود را در طول روز کاهش دهید. همچنین برای کاهش احتمال شکستگی لمینت دندان از گاز زدن غذاهای سفت یا خرد کردن یخ، یا باز کردن درب قوطی و نوشابه و سایر موارد ممانعت نمایید تا عمر طولانی برای لمینت دندان را تضمین نمایید. برخی از دهان شویه‌های حاوی فلوراید برای لمینت دندان اثر منفی در پی خواهند داشت و استفاده از آنها به مشاوره با دندانپزشک نیاز دارد.

صفحه: [1] 2 3 ... 10