آخرین ارسالها

صفحه: 1 ... 8 9 [10]
91
مسائل عمومی فروم / پاسخ : تجهیزات صنعتی نظافت
« آخرين ارسال توسط mahsaseo ژوئن 04, 2018, 03:40:51 pm »
نمایندگی تعمیر انواع یخچال
یخچال ها در برند های مختلفی در ایران تعمیر می شوند که معروف ترین این لوازم خانگی به صورت ریر می باشد:

    نمایندگی تعمیر یخچال آاگ
    نمایندگی تعمیر یخچال دوو
    نمایندگی تعمیر یخچال جنرال الکتریک
    نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ
    نمایندگی تعمیر یخچال بوش
    نمایندگی تعمیر یخچال ال جی
    نمایندگی تعمیر یخچال بکو
    نمایندگی تعمیرات آدمیرال
    نمایندگی تعمیر کنوود
    نمایندگی تعمیر یخچال فریجیدر
    نمایندگی تعمیر یخچال اسنوا
    نمایندگی تعمیر یخچال ناسیونال
    نمایندگی تعمیر یخچال هیتاچی
    تعمیر کولر گازی تعمیر یخچال فریزر ساید بای ساید متداول ترین مشکلاتی که در تعمیر یخچال شما ممکن است به وجود آید روشن نشدن دستگاه شماست در چنین حالتی به سه روش زیر می توانید ایراد دستگاه را تشخیص دهید :

    ابتدا باید برق ورودی چک شود
    سوختن فیوز مخصوص پریز
    خرابی سیم کشی داخلی


موتور یخچال کار نمی کند در چنین حالتی سه روش تست برای تشخیص ایراد دستگاه پیشنهاد می شود:

    تست رله استارت دستگاه
    تست مستقیم موتور یخچال با برق ۲۲۰ ولت
    تست برد یا ترموستات


بدنه یخچال برق داردبرای رفع این ایراد ابتدا سیم ها را چک میکنیم کنتاکت های اتصال را چک می کنیم و در آخر چک کردن رله اورلود است که به بدنه اتصال نداشته باشد. 

چرا ما باید برای تعمیر یخچال یک آدم متخصص خبر کنیماگر یخچال شما به خوبی کار نمی کند پس مواد غذایی تان در امان نیست و ما به راه حل سریع و راحتی به شما ارائه می دهیم ما با تجهیزاتی که داریم درجه و سرمای دستگاه شما را اندازه گیری میکنیم و با دمای نرمال تحویل شما می دهیم. از جمله مشکلاتی که برای یخچال یا ساید بای ساید ممکن است رخ دهد مسدود شدن مسیر آبی دیفراست (یخ زدا) می باشد. مراحل زیر را به ترتیب بررسی کنید تا مشگل را بیابید: تعمیر یخچال : انسداد یا انجماد مسیر دیفراست ( یخ زدا)
مسیر تخلیه دیفراست ممکن است مسدود یا یخ زده باشد. اگر مسیر تخلیه دیفراست یخ زده است، آب از آبگذر تخلیه سرریز کرده و به پایین محفظه چکه می کند. آن را گرم کنید و اطمینان حاصل کنید که مسیر تخلیه از هر مانعی پاک شده باشد.تسمه تخلیه : برخی از تخلیه های دیفراست با یک تسمه تخلیه تجهیز شده اند. تسمه تخلیه یک قطعه کوچک از مس یا آلومینیوم است که به گرمکن دیفراست متصل می شود و در نهایت به تخلیه یخ زدگی سرعت می بخشد. هنگامی که گرمکن دیفراست روشن می شود، گرما از طریق تسمه تخلیه منتقل می شود تا هر یخ زدگی که ممکن است در دیفراست تجمع کرده است، ذوب شود. اگر تسمه تخلیه در محل قرار نداشته باشد، مسیر تخلیه یخ زدایی ممکن است بیشتر از حد معمول یخ بزند.
گرمکن تخلیه : برخی از یخچال و فریزرها مجهز به گرمکن تخلیه می باشند. آنها از انجماد مجدد مخزن تخلیه و انسداد مسیر تخلیه دیفراست جلوگیری می کنند. اگر گرمکن تخلیه شما ناقص باشد یا در موقعیت مناسب قرار نگیرد، مسیر تخلیه یخچال ممکن است منجمد شود.

تعمیر یخچال :  یخچال فریزر سرد اما یخچال گرم استاسمبلی کنترل دمپر : کنترل دمپر هوا باز و بسته می شود تا مقدار مناسب هوای سرد را در محفظه یخچال قرار دهد. اگر دمپر به درستی باز نمی شود، هوای سرد به اندازه کافی به یخچال نمی رسد. کنترل دمپر را بررسی کنید تا مشخص شود که آیا شکسته شده یا بسته شده است.ترمیستور : ترمیستور دمای یخچال را کنترل می کند و دما را به صفحه کنترل می فرستد. سپس برد کنترل قدرت فن کمپرسور و تبخیر کننده را تنظیم می کند. اگر ترمیستور ضعیف باشد، فن کمپرسور و بخارا ممکن است در صورت لزوم اجرا نشود یا ممکن است بیش از حد معمول اجرا شود. برای تعیین اینکه آیا ترمیستور معیوب است، آن را با یک مولتی متر آزمایش کنید. مقاومت ترمیستور باید با دمای یخچال تغییر کند. اگر مقاومت ترمیستور تغییر نکند ، ترمیستور را جایگزین کنید.برد کنترل دما : احتمال دارد برد کنترل دما ایراد پیدا کرده باشد. سامی تکنیک یکی از برترین نمایندگی های تعمیرات یخچال می باشد که تنها از قطعات اورجینال هر برند برای تعویض آنها استفاده می کند و ضمانت نامه قطعه یخچال را به مشتریان ارائه می دهد. علاوه بر این کلیه قطعات در تعمیر ماشین لباسشویی و تعمیر ماشین ظرفشویی اورجینال می باشند. سایر موارد:

    برد کنترل دیفراست
    تایمر دیفراست
    ترموستات دیفراست
    برد کنترل اصلی
92
مسائل عمومی فروم / تعمیرات لوازم خانگی
« آخرين ارسال توسط mahsaseo ژوئن 04, 2018, 03:37:47 pm »
تعمیرات لوازم خانگی همیشه به صرفه تر از خرید مجدد لوازم خانگی است و این لوازم مکانیکی در آشپزخان های مابلاخره یک روز خراب می شوند و نیاز به تعمیرات لوازم خانگی پیدا می کنند ولی در هر صورت مراجعه به نمایندگی مجاز هر برند ضروری است. جنرال الکتریک یک برند آمریکایی معتبر است.تعمیرات یخچال جنرال الکتریک، تعمیر یخچال فریزر جنرال الکتریک، تعمیر انواع ساید بای ساید جنرال الکتریک در مدل های زیر انجام می شود.

    یخچال های ساید بای ساید درب فرانسوی
    تعمیر یخچال های فریزر درب پایین
    تعمیر یخچال ساید بای ساید
    تعمیرات یخچال فریزر درب بالا
    تعمیر فریزر های صندقی


نمایندگی تعمیرات جنرال الکتریک با سابقه طولانی تعمیرات لوازم خانگی جنرال الکتریک می باشد که به خصوص تعمیر یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید را به وفور انجام داده و مشکلات متداولی که مشتریان یخچال جنرال الکتریک طی این سالها با آن روبرو بودند و توسط تکنسین های ماهر برند جنرال الکتریک به خوبی برطرف شد را به صورت درصد در آورده ایم .مشکلات متداول تعمیر یخچال جنرال الکتریک49٪ چراغ یخچال کار نمی کند
20٪ یخچال خیلی گرم است
8٪ یخچال پر سر و صدا شده است
7٪بخش فریزر خیلی گرم است
4٪ یخچال نشت دارد
2٪ فریزر یخ زدایی یا دیفراست نمی کند
1٪ یخچال فریزر روشن نمی شود
1٪ فریزر بدون وقفه کار می کند
1٪ فریزر خیلی سرد است
<1٪ یخچال و فریزر خیلی گرم هستند
<1٪ یخچال خیلی سرد است
<1٪ صدای کلیک مانند از یخچال می آید تعمیر ماشین ظرفشویی
18٪ تخلیه درست انجام نمی گیرد
9٪ ظروف به درستی تمیز نمی شوند
4٪ موارد شوینده توزیع نمی شود
4٪ یخچال فریزر روشن نمی شود.
2٪ آب در ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک پر نمی شود
1٪ درب بسته نمی شود
1٪ لچ درب خراب شده است
1٪ یخچال پر سر و صدا شده است
<1٪ ظروف به درستی خشک نمی شوند

منبع : تعمیرات لوازم خانگی
93
مسائل عمومی فروم / آشنایی با بلبرینگ
« آخرين ارسال توسط niksadrasanat ژوئن 03, 2018, 04:29:11 pm »
آیا تا به حال واژه بلبرینگ را شنیده اید؟ و یا می دانید کارایی بلبرینگ چیست؟ تا به حال به این فکر کرده اید که دلیل حرکت یک ساعت چیست یا یک قطار چگونه می تواند حرکت کند و حتی استفاده از اسکیت یا اسپینر به چه دلیلی امکان پذیر می باشد؟
دلیل چرخش و حرکت هر یک از این موارد و تمامی قطعاتی که دارای جنبش می باشند بلبرینگ است ، بلبرینگ دارای کاربرد ها ی ویژه ای می باشد و همچنین برای منظور های مختلفی در ابعاد و شکل های گوناگون طراحی و ساخته شده است با توجه با ساختار بلبرینگ کارایی های مختلفی دارا می باشند و برای بارهای سنگین ، نیمه سنگین و بارهای شعاعی و محوری طراحی شده اند.بلبرینگ ها در موتورهای الکتریکی مختلفی وچود دارند .
بلبرینگ ها عموماً از سه بخش کنس (Rings) یا رینگ، اجزای غلتشی یا ساچمه ها (rolling elements) و قفسه (Cage) تشکیل می گردند .
www.niksadrasanat.ir
94
مسائل عمومی فروم / پاسخ : تست مخازن و دیگ های بخار
« آخرين ارسال توسط mahsaseo ژوئن 03, 2018, 04:21:41 pm »
موارد بازرسی آسانسور باید به صورت دوره ای  توسط بازرس آسانسور بررسی شوند. و شما به عنوان یک مدیر ساختمان، نمی توانید یا نظارت بر موارد فوق ایمنی آسانسور را برای کاربران کنترل کنید اما با انجام موارد زیر می توانید به بازرسی های موفقیت آمیز کمک کنید:

اطمینان حاصل کنید که تمام کپسول های آتش نشانی در مکان های مناسب نگهداری می شوند و برچسب ها به روز می شوند.
 درب کابین آسانسور به درستی کار می کند و درب قفل می شود.
کابین آسانسور از اشیایی که به آسانسور مرتبط نیست، خالی باشد . از آسانسور برای باربری استفاده نشود.   در تمام مراحل فرود حفظ روشنایی خوب رعایت شود.
 سرویس تلفن برای آسانسور با یک خط اختصاصی انجام شود تا همیشه درست کار کند.
اگر متوجه عملکرد غیرمتعارف آسانسور شدید، از جمله سر و صدا، ضربه، بستن درب به صورت متفاوت، چراغ غیر قابل استفاده، دکمه های شکسته  مکانیک خود را مطلع کنید.

بازرسی کابین داخلی آسانسور
یکی از اولین موارد برای بازرسی در یک چک لیست تعمیر و نگهداری آسانسور درب است. درها باید به آرامی و با نیروی مناسب باز و بسته شوند. علاوه بر این، دکمه توقف آسانسور باید کاملا کاربردی باشد. آسانسور باید در هر طبقه دقیق متوقف شود. چراغ داخلی باید بررسی شود و در صورت لزوم جایگزین شود. علاوه بر این، دکمه “خروج اضطراری” باید بررسی و عملیاتی شود. اگر آسانسور به یک خط تلفن اضطراری مجهز است باید بررسی شود که آیا به سرعت به اداره آتش نشانی محلی و اپراتور متصل می شود یا خیر.

 
95
مسائل عمومی فروم / بازرسی استاندارد آسانسور
« آخرين ارسال توسط mahsaseo ژوئن 03, 2018, 04:19:48 pm »
حوادث آسانسور ها  به ندرت اتفاق می افتد ولی در صورت وقوع مهلک بوده و خسارات جانی و مالی زیادی به همراه دارد. به همین دلیل است که سندیکای آسانسور و سازمان استاندارد ایران صدور گواهی سلامت و بازرسی استاندارد آسانسور ها را ضروری می داند. بازرسی آسانسور باید طبق استاندارد های بین المللی  ASME  تست و بازرسی شده و چک لیست این استاندارد ها توسط بازرس پر شود.

اهمیت و بازرسی فنی و ایمنی آسانسور باعث می شود که شما اطمینان حاصل کنید که آسانسور شما با کارایی و بهره وری بالا در حال کار است و مسائل ایمنی در آن به درستی رعایت شده و در صورت بروز نقص فنی و یا خرابی جزئی با بازرسی به موقع و با هزینه بسیار کمتر عیب بر طرف شده و از خسارات پر هزینه تر می کاهد و عمر آسانسور را طولانی تر می کند.
بازرسی روزانه آسانسور
علاوه بر بازرسی های کلی دوره ای شما می توانید با بررسی اجمالی برخی مسائل به صورت غیر فنی به ایمنی خود و ساکنین ساختمان کمک کنید:

بازرسی به موقع واحد های آسیب دیده می تواند بدون ریسک و معطلی همسایگان ساختمان ،زیر نظر مدیر ساختمان توسط تعمیرکار آسانسور صورت گیرد.

تخریب تدریجی قطعات در واحدهای قدیمی تر می تواند قبل از بروز یک نقص عمده ملاحظه و تصحیح شود.

چک لیست زیر می تواند برای بررسی شرایط آسانسور بین دوره های نگهداری برنامه ریزی شده مورد استفاده قرار گیرد.
چک لیست عمومی
چه کسی مسئول حفظ آسانسورها و پله برقی در این محل است؟
اغلب آسانسورها چطور نگهداری می شوند؟
مستندات  تعمیر و نگهداری چگونه است؟
آیا در حال حاضر برنامه تعمیر و نگهداری منظمی وجود دارد؟
چک لیست بازرسی استاندارد آسانسور
آیا درب ها در هر طبقه، در هر دهانه محافظت می شوند؟
آیا کابین آسانسور هم سطح با دهانه ورودی هر طبقه است؟
آیا مواد کف در ماشین ها و در فرود فرود آمده است؟
آیا پرتوهای مادون قرمز، چراغ های جلو به طور صحیح عمل می کنند؟
آیا درب کابین  آسانسور بین  طبقات باز می شود؟
آیا درب سقف آسانسور / درب جانبی در برابر باز شدن غیر مجاز از داخل کابین محافظت می شود؟
آیا روشنایی اضطراری کار میکند (سوئیچ تست موجود است)؟
آیا سیستم اطلاع رسانی اضطراری عمل می کند (زنگ / تلفن / هر دو) ؟
آیا سوئیچ توقف اضطراری درست کار می کند؟

بازرسی استاندارد آسانسور
96
مسائل عمومی فروم / موارد استفاده از رولبرینگ ها
« آخرين ارسال توسط niksadrasanat ژوئن 03, 2018, 12:46:12 pm »

در اصل رولبرینگ ها  دارای سطوحی می باشند که با ساچمه در ارتباط می باشد و توانایی تحمل بار را به صورت شعاعی و توان بالا برخوردار می باشد و اما این نکته قابل ذکر است که رولبرینگ ها به دلیل ساختار قطعات توانایی تحمل بارهای محوری را ندارند و در صورت وارد شدن این نوع از فشار درچار اسیب و صدمه خواهند شد
از برندهای معروف رولبرینگ می توان به رولبرینگ  SKF رولبرینگ   NACHI رولبرینگ NTN رولبرینگ KOYO رولبرینگ KG اشاره نمود.
http://niksadrasanat.irhttp://
97
مسائل عمومی فروم / موارد مورد استفاده از نوار نقاله چیست؟
« آخرين ارسال توسط niksadrasanat ژوئن 03, 2018, 12:45:16 pm »

جهت انتقال مواد در دستگاه نقاله از تسمه نقاله و یا نوار نقاله استفاده می گردد، می توان از نوار نقاله جهت انتقال انواع بار به صورت بسته بندی های بزرگ و کوچک و یا به صورت فله استفاده نمود تسمه نقاله در جنس های مختلف و در ابعاد مختلف موجود می باشد استفاده از تسمه نقاله باعث صرفه جویی در هزینه به دلیل جابجایی خودکار و ماشینی اجناس می گردد و نیروی انسانی کمتری در جابجایی بار مورد استفاده قرار می گیرند همچنین در زمان نیز صرفه جویی خواهد شد
از تسمه نقاله یا نوار نقاله در صنایع مختلفی به کار برده می شود از جمله معادن شن و ماسه ، معادن سیمان ، پتروشیمی ، صنایع غذایی و دارویی و ... و همچنین در اکثر واحد های تولیدی از نوار نقاله و تسمه نقاله استفاده می شود
از برندهای معتبر نوار نقاله می توان به برند نوار نقاله دنا ، نوار نقاله کاله ترکیه  و نوار نقاله سهند اشاره نمود.
www.niksadrasanat.ir

98
مسائل عمومی فروم / همه چیز در مورد بیرینگ
« آخرين ارسال توسط niksadrasanat ژوئن 02, 2018, 04:34:00 pm »

یاتاقان یا همان بیرینگ که با اصطلاحات برینگ یا BEARING نیز شناخته می شود جزو قطعات مکانیکی می باشد که بین دو و یا چندین قطعه ایجاد حرکت می کند. بیرینگ توانایی ایجاد حرکت آزادانه حول یک محور ثابت را امکان پذیر می نماید و همچنین توانایی این را دارد که مانع حرکت یک قطعه متحرک در بردارهای نیروی عمودی را امکان پذیر نماید
بیرینگ ها در ابعاد ، سایز ، و طراحی های مختلفی طراحی شده اند که با توجه به نوع مصرف در صنایع مختلف از انواع گوناگون بیرینگ یا برینگ استفاده می شود.
جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقالات بیرینگ را مطالعه نمایید.
مقاله بیرینگ
http://niksadrasanat.ir/
99
مسائل عمومی فروم / کوپلینگ چیست ؟
« آخرين ارسال توسط niksadrasanat ژوئن 02, 2018, 03:42:40 pm »

برای اتصال در دو شافت که نیاز به انتقال نیرو دارند از کوپلینگ استفاده می نمایند . کوپلینگ باعث می گردد که شافتها از انتها به هم متصل شوند و این نکته قابل ذکر می باشد که  کوپلینگ  ها در حالت عادی اتصال مابین شافت ها را قطع نمی کنند و در صورتی منجر به قطعی می شود که از کوپلینگ  محدود کننده گشتاور استفاده گردد این نوع از کوپلینگ ها در صورت مشاهده عبور بیش از حد مجاز باشد اتصال را قطع می کنند
مقاله کوپلینگ
http://niksadrasanat.ir
100
مسائل عمومی فروم / طراحی و دکوراسیون خانه های پاپ آپ
« آخرين ارسال توسط areldecor مه 27, 2018, 11:58:44 am »
خانه های پاپ آپ خانه هایی هستند که انرژی فوق العاده کمی استفاده می کنند. و به دلیل وجود عایق سازی بهینه و پنجره های پیشرفته برای گرمایش و سرمایش فضای داخلی نیاز به انرژی کمی دارد. این خانه ها با استفاده از مصالح گوناگونی نظیر چوب،سنگ، سیمان و فلز ساخته می شوند.که این بستگی به سلیقه مشتری دارد که کدام را انتخاب کند.
معمولا از چوب به عنوان جدا کننده و برای طراحی نمای این خانه ها استفاده می شود.
خانه به دلخواه خریدار یک طبقه یا دوطبقه و سقف آن نیز مجهز به پنل های خورشیدی است. راحتی در حمل و نقل و نصب بلوک ها این قابلیت را ایجاد می کند تا مدت زمان ساخت یک خانه به این روش کمتر از 2 ماه باشد.

طراحی نما ساختمان مسکونی با آرل

صفحه: 1 ... 8 9 [10]