نویسنده موضوع: ماینیگ حرفه ای ایتریوم  (دفعات بازدید: 1359 بار)

AussieTrader

• Global Moderator
  • Newbie
  • ارسال: 8
  • کارما: 2
    • ديدن مشخصات
ماینیگ حرفه ای ایتریوم
« : ژوئن 06, 2016, 05:55:34 pm »

در پاسخ به سوال بعضی از دوستان در مورد نحوه ماینیگ در مقیاس تجاری توضیحات مختصری رو آماده کردم:

برای ماین کردن بسته به بودجه ای که در نظر می گیرید می تونین قطعات رو انتخاب کنید.

۱- من مادربرد های زیادی رو تست کردم. ازراک H97 Anniversay و H81 BTC Pro از بقیه بهتر بودند. البته اگر بخواهید از ۶ تا کارت استفاده کنید

۲- رایزرهای ۱۶-۱۶ و ۱-۱۶ با قیمت های مختلف در بازار وجود دارند. توصیه می کنم اصلا از اجناس ارزان قیمت استفاده نکنید. براحتی امکان دارد که باعث سوختن مادربرد و یا کارت گرافیک شما بشوند. نمونه های مرغوب حدود ۲۰ دلار قیمت دارند ولی حداقل باعث ضرر چند صد دلاری نخواهند شد.

۳- کارت گرافیک از طیف حدود ۴۰۰ دلار تا ۱۵۰۰ دلار قابل انتخاب است. کارت 390X، 390 Overclocked، 290X و 295X2  بهترین انتخاب هاست. یک سری برندهای سازنده مانند XFX، Sapphire، Club3D و PowerColor که نتایج بهتری در ماینینگ نشان می دهند متاسفانه در بازار ایران در دسترس نیستند.

۴- رم و پروسسور خیلی در این مقوله نقش موثری ندارند. از یک سی پی یو Core i3 یا حتی سلرون با رم ۲ تا ۴ گیگ بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

۵- پاور یکی از اجزای مهم این تشکیلاته که بازهم متاسفانه نوع مرغوبش در بازار ایران نیست. EVGA 1300 G2 به تعداد ۲ عدد برای یک ریگ ۶ تایی مناسبه. برای کارت های قوی تر EVGA 1600 G2 انتخاب خوبی خواهد بود.

۶- مشکل بک فید backfeed در زمانی که از دو عدد پاور استفاده می کنید ممکنه باعث آسیب دیدن به اجزای سیستم بشه. شخصا بعد ۲-۳ تا قطعه سوزوندن  8)، یک کیت درست کردم که جلوی این آسیب رو می گیره ولی جایی ندیدم که بشه پیداش کرد و خریدش.

۷- هارد اس اس دی به ظرفیت ۳۲ گیگ به بالا ترجیحا از یک برند معتبر (‌SanDisk - Samsung - ADATA)

۸ - نحوه نصب و راه اندازیش رو هم با یک جستجوی ساده می تونید پیدا کنید. بهرصورت اگر دانش خوبی در مورد سخت افزار - برق و شبکه ندارید بهتره قبل سرمایه گذاری مطالعه کاملی در مورد این مقوله داشته باشید.

امیدوارم توضیحات کافی و مفید بوده باشه.... ;D

سپاس

نوید