نویسنده موضوع: کارت گرافیک AMD Radeon RX 480 برای ماینینگ خوب است؟!  (دفعات بازدید: 2052 بار)

amirhossein

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
  • کارما: 2
    • ديدن مشخصات
سلام به اعضای فرم امروز میخوام یه توضیحی درباره کارت گرافیک AMD Radeon RX 480 بدم که آیا برای ماینینگ خوب است یا خیر؟
اول یه توضیح درباره کارت گرافیک بدم:
این کارت گرافیک که جزو کارت گرافیک های میان رده ی شرکت AMD هست میخواهد با کارت گرافیک های شرکت NVIDIA رقابت کند به خاطر همین این کارت گرافیک با قیمت باورنکردنی 199 و 230دلار به فروش میرسد که نسبت به قدرتی که در اختیار گیمر ها و ماینر ها و... بسیار قیمت خوبی است علاوه بر این میزان مصرف برق این کارت گرافیک 150 وات است که برای ماینینگ بسیار عالی است.
خب توضیحات رو دادم حالا درباره ی ماینینگ صحبت میکنیم:
طبق عکس های لو رفته از ماینینگ با این کارت گرافیک نشان میدهد که قدرت این کارت گرافیک 24 MHS قدرت داره که مصرفش 100w هست و در حالت اورکلاک 26-28 MHS قدرت داره و مصرفش 120W میشه که بسیار بصرفه هست

در اینجا یه عکس دیگه ای رو میزارم که فرق بین کارت گرافیک AMD Radeon RX 480 و AMD Radeon R9 390X رو توضیح داده

طبق این توضیحات میزان مصرف برق کارت گرافیک AMD Radeon R9 390X تقریبا دو برابر کارت گرافیک AMD Radeon RX 480 هست
یعنی اگه به جای کارت گرافیک AMD Radeon R9 390X که قدرتی تقریبا 26 MHS دارد ولی اگه دو تا کارت گرافیک AMD Radeon RX 480 بخریم که تقریبا هم قیمت یه کارت گرافیک AMD Radeon R9 390X است قدرتی معادل 48 تا 50 MHS تولید میکند ولی با همان میزان برقی که کارت گرافیک AMD Radeon R9 390X مصرف میکند
توضیحات من تموم شد اگه سوالی یا پیشنهادی و یا انتقادی لطفا در فرم مطرح کنید
ممنون

nasa_de

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14
  • کارما: 4
    • ديدن مشخصات
تا تست نشه نمیشه دقیق گفت ولی من دنبالشم تا تست کنم اگر همه چیز مثل گفته های شما باشه به نظرم 100% ارزشش رو داره.

AussieTrader

• Global Moderator
  • Newbie
  • ارسال: 8
  • کارما: 2
    • ديدن مشخصات
مساله اینجاست که درایور لینوکس این کارت هنوز منتشر نشده. در مقیاس تجاری و حرفه ای ماینینگ با سیستم عامل ویندوز کار خیلی عاقلانه ای نیست. قطعا بعلت مصرف برق پایینتر این کارت گزینه خوبی برای ماینینگه ولی زمان بیشتری رو باید صرف کنیم که در موردش بتونیم تصمیم بگیریم.

پارامترهای حرارت تولیدی و طول عمر کارت خیلی مهمه و چیزی که مشخصه در مقایسه با 390X این کارت فقط از یک فن استفاده می کنه که طبق تجربه اصلا علامت خوبی نیست.

nnafezi70

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
  • کارما: 0
    • ديدن مشخصات
ممنون ازاطلاعات و بحث های مفید صورت گرفته پیرامون این موضوع