نویسنده موضوع: تست مخازن و دیگ های بخار  (دفعات بازدید: 180 بار)

mahsaseo

 • Newbie
 • *
 • ارسال: 6
 • کارما: 0
  • ديدن مشخصات
تست مخازن و دیگ های بخار
« : مه 20, 2018, 12:28:16 pm »
بازرسی حین ساخت - روش تست مخازن تحت فشار :هدف از انجام آزمایش ، تست دیگ بخار ، بازرسی دیگ بخار ، تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار و دیگر تست های متداول این است که قبل از راه اندازی، تمام اجزا و سیستم ها در شرایط رضایت بخش و ایمن باشند. تنظیمات اولیه و تنظیم تجهیزات در این مرحله نیز باید همزمان انجام شود تا عملکرد آنها سنجیده شود.
قبل از انجام هر روش تست مخازن تحت فشار ، پیمانکار باید اطمینان حاصل کند که نصب با تمام الزامات قانونی و مقررات مربوطه مطابقت دارد. کارهای متخصص دیگ بخار و مخازن تحت فشار نیز باید با تمام الزامات قانونی ایمنی سایت که در حال حاضر در حال اعمال است، مطابقت داشته باشد:

    دستورالعمل بویلرها و روش های تست مخازن تحت فشار و قوانین تابعه آن
    دستورالعمل آتش نشانی و قوانین زیرمجموعه آن
    دستورالعمل کالاهای خطرناک و قوانین تابعه آن
    دستورالعمل ایمنی گاز و قوانین تابعه آن
    دستورالعمل کنترل آلودگی هوا، کلاهک و قوانین تابعه آن
    دستورالعمل برق و قوانین فرعی آن
    آخرین مقررات مربوط به قوانین برق (سیم کشی)


هدف از تست های عملکرد دیگ بخار و روش تست مخارن تحت فشار نشان این است که تجهیزات / نصب و راه اندازی مطابق با مشخصه عمومی / خاص مشخصات است و آزمایش اجزاء فردی به آزمایش سیستم های مختلف در نصب انجام شود.
تست های خاص مورد نیاز مانند تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار ، تست هیدرواستاتیک دیگ بخار و نظم تست ها بسته به نوع و اندازه سیستم ها، تعداد سیستم ها، دنباله ای از ساخت و ساز، رابطه با سایر تاسیسات، ارتباط با عناصر ساختمان و سایر شرایط خاص متفاوت خواهد بود.
هرگونه نقص عملکردی که در طی تست دیگ بخار و تست مخازن تحت فشار و تست دیگ آبگرم نشان داده شود باید برای تعیین علت و اینکه آیا آنها بخشی از تعهدات قراردادی هستند ارزیابی ی شود. پس از اتمام اقدامات اصلاحی لازم، باید آزمونها را تکرار کند.اگر هر آزمون به دلیل شرایطی که فراتر از کنترل قراردادی است تکمیل نمیشود، باید به درستی مستند شده و به PEME / PBSE گزارش شود و پس از رسیدن به یک محیط تست مناسب ادامه دهد.
تست ها و بازرسی ها ی مخازن در طول ساخت و ساز

آزمایش های خاص بر روی سیستم های مختلف نصب و راه اندازی در طول ساخت و ساز دیگ ها و مخازن تحت فشار انجام خواهد شد تا از مناسب بودن آنها در شرایط طراحی اطمینان حاصل شود . گواهی سلامت دیگ بخار و گواهی سلامت مخازن تحت فشار همراه با گواهی های هر آزمون صادر می شود.

    بازرسی تجهیزات کارخانه تولیدی
    مقررات مربوطه در ضمیمه آزمایش و تست ها برای کارخانه های دیگ بخار، مخازن، سیلندر ها و پمپ ها به شرح زیر انجام می شود
    تجهیزات کامل و مونتاژ شده باید قبل از اعزام مورد آزمایشات عملیاتی کامل و آزمایشات بر روی دستگاه های کنترل، دستگاه های ایمنی و دستگاه های حفاظتی مطابق با مشخصات در کارخانه تولید کننده قرار گیرند.
    قبل از انجام آزمایشات، روش تست باید برای تایید به بخش مربوطه ارسال شود
    گواهی رسمی اورجینال برای تجهیزات باید حداقل 4 هفته قبل از اینکه تجهیزات از کارخانه سازنده جدا و قبل از حمل و نقل به بخش مربوطه ارسال شود.


روش تست مخازن تحت فشار : لوله و لوازم جانبی

(الف) قبل از اعمال عایق حرارتی، تمام آزمون های فشار باید انجام شود، جایی که این امر برای تکمیل نصب، پیش از اعمال عایق، به طور جداگانه آزمایش می شود.
(ب) تمام لوله ها، مخازن و دیگهای بخار باید قبل از بازرسی دیگ بخار و بازرسی مخارن تحت فشار، به طور داخلی و خارجی، تمیز شوند.
(ج) تمام لوله ها، اتصالات و دریچه های مربوطه باید پس از آزمایش هیدرولیکی کاملا تخلیه شوند و باید با استفاده از هوای فشرده هرگونه ریزش آب و خاک پاک کنند.
(د) بعد از خشک شدن، لوله ها، اتصالات و سوپاپ ها باید روغن زده شود تا از زنگ زدن جلوگیری شود.
(ه)آزمایش های خاصی بر روی سیستم های مختلف نصب در حین ساخت و ساز صورت خواهد گرفت تا اطمینان حاصل شود که مناسب شرایط طراحی شده باشد. گواهینامه های چنین آزمایش هایی باید همراه با گواهی های هر آزمون کار صادر شود.
روش تست مخازن تحت فشار : تست کاربردی عملکرد دیگ بخار و مخازن

قبل از اینکه سیستم تحت آزمایش قرار گیرد، روشهای بازرسی دیگ بخار قبل از آزمون انجام می شود.
روش تست مخازن تحت فشار :سیستم بویلر

    قبل از تأمین امنیت درب ها و سوراخ های دسترسی، اطمینان حاصل کنید که تمام اجزای سیستم تمیز و آزاد از ماده خارجی هستند.
    بررسی مکانیکی باید بر روی سیستم اجرا شود تا اطمینان حاصل گردد که تمام قطعات به درستی نصب شده و آماده استفاده هستند.
    مشعل
    بازرسی اتصال عمومی در مورد لوله های عرضه
    تست سیستم جرقه زنی
    ایمنی خاموش کردن تست عملکرد دستگاه و غیره
    سیستم روغن سوخت
    بررسی خط وضعیت خطوط سوخت
    تست عملکرد کنترل پمپ و غیره


روش تست مخازن تحت فشار : سیستم گاز

آزمایش فشار بر لوله کشی
تست کنترل برای وسایل ایمنی و غیره
مخزن زیرزمینی
بازرسی استاندارد جوشکاری
بازرسی پوشش تانک
آزمون هیدرولیک
مخازن آب، گرمایش و تهویه مطبوع بازرسی قبل از آزمون

سیستم لوله کش بخار و مایع
بازرسی قبل از آزمایش
روش تست مخازن تحت فشار : دیگ آبگرم

بازرسی قبل از آزمایش
تست شیمیایی آب
تست کنترل سطح آب
تست بویلر بخار

بازرسی قبل از آزمایش
تست شیمیایی آب
تست کنترل سطح آب
تست کنترل سیستم تغذیه
سیستم کامل بویلر بخار

آزمون کامل بار
تست حرارتی
شرکت نیک بینش کارن با دارا بودن گواهی نامه ISO 9001/2015 , ISO17020 امکان بازرسی مخازن تحت فشار و دیگ های بخار در حین ساخت و پس از ساخت را دارد و انواع تست ها مانند تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار را انجام داده و صدور گواهی سلامت دیگ بخار را با تجربه و سابقه طولانی خود در این حوزه صادر می کند.

mahsaseo

 • Newbie
 • *
 • ارسال: 6
 • کارما: 0
  • ديدن مشخصات
پاسخ : تست مخازن و دیگ های بخار
« پاسخ #1 : ژوئن 03, 2018, 04:21:41 pm »
موارد بازرسی آسانسور باید به صورت دوره ای  توسط بازرس آسانسور بررسی شوند. و شما به عنوان یک مدیر ساختمان، نمی توانید یا نظارت بر موارد فوق ایمنی آسانسور را برای کاربران کنترل کنید اما با انجام موارد زیر می توانید به بازرسی های موفقیت آمیز کمک کنید:

اطمینان حاصل کنید که تمام کپسول های آتش نشانی در مکان های مناسب نگهداری می شوند و برچسب ها به روز می شوند.
 درب کابین آسانسور به درستی کار می کند و درب قفل می شود.
کابین آسانسور از اشیایی که به آسانسور مرتبط نیست، خالی باشد . از آسانسور برای باربری استفاده نشود.   در تمام مراحل فرود حفظ روشنایی خوب رعایت شود.
 سرویس تلفن برای آسانسور با یک خط اختصاصی انجام شود تا همیشه درست کار کند.
اگر متوجه عملکرد غیرمتعارف آسانسور شدید، از جمله سر و صدا، ضربه، بستن درب به صورت متفاوت، چراغ غیر قابل استفاده، دکمه های شکسته  مکانیک خود را مطلع کنید.

بازرسی کابین داخلی آسانسور
یکی از اولین موارد برای بازرسی در یک چک لیست تعمیر و نگهداری آسانسور درب است. درها باید به آرامی و با نیروی مناسب باز و بسته شوند. علاوه بر این، دکمه توقف آسانسور باید کاملا کاربردی باشد. آسانسور باید در هر طبقه دقیق متوقف شود. چراغ داخلی باید بررسی شود و در صورت لزوم جایگزین شود. علاوه بر این، دکمه “خروج اضطراری” باید بررسی و عملیاتی شود. اگر آسانسور به یک خط تلفن اضطراری مجهز است باید بررسی شود که آیا به سرعت به اداره آتش نشانی محلی و اپراتور متصل می شود یا خیر.